0

Wiatrówki długie

Wiatrówki, znane także w środowisku strzeleckim jako broń pneumatyczna, są dedykowane dla wielbicieli strzelania bez zezwolenia oraz potrzeby rejestracji sprzętu. W naszym sklepie cel-pal.pl znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane modele wiatrówek z różnymi napędami oraz o konkretnym przeznaczeniu. Wszystkie są oryginalne, mają udokumentowane i pewne pochodzenie, a ich wysoka jakość wykonania gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez obaw o wystąpienie różnych awarii. Większość długich wiatrówek zapewnia doskonałą zabawę oraz dużą możliwość rozbudowy o kolejne przyrządy celownicze, a wiele z nich znakomicie się sprawdzi także w rywalizacji dzięki najwyższej precyzji oddania strzału oraz powtarzalności. Przejrzyj koniecznie wszystkie łamane długie wiatrówki dostępne w naszym sklepie.


Wiatrówki łamane długie – podstawowe zalety i ogólna charakterystyka


W Polsce zakup i legalne użytkowanie broni palnej jest związane ze spełnieniem wielu wymagań natury prawnej, z tym z uzyskaniem odpowiedniego pozwolenia i uiszczeniem wielu opłat związanych np. ze szkoleniami i członkostwem. Niewiele osób się decyduje na ten krok, głównie ze względu na mnóstwo formalności. Właśnie z tego względu w naszym kraju rekordy popularności biją długie wiatrówki łamane, które dzięki swojej mocy (do 17J  bez zezwolenia) zapewniają mnóstwo zabawy, bez kosztownego zakupu karnetu na strzelnicę i kilkumiesięcznego procesu uzyskiwania odpowiednich certyfikatów. Zaletą wiatrówek długich jest łatwość ich użytkowania oraz niska cena zakupu. Urządzenia te wymagają minimum zabiegów konserwacyjnych, takich jak przeczyszczenie wnętrza lufy za pomocą wyciorów czy smarowanie komory sprężania, użytkowanie z kolei sprowadza się jedynie do ładowania śrutu o odpowiedniej masie i średnicy.


Szczegóły techniczne na temat długich wiatrówek


Podstawową różnicą pomiędzy długimi wiatrówkami jest napęd. W naszym sklepie znajdziesz wiatrówki łamane, w których za napęd służy odpowiednio mocna sprężyna metalowa bądź gazowa, jak i modele zasilane CO2. Urządzenia te oddają strzał dzięki odpowiedniej ilości sprężonego powietrza zamkniętego we wnętrzu niewielkiej kapsułki. Ogromną popularnością wśród hobbystów są także wiatrówki PCA i PCP. W modelach PCA znajduje się wbudowane urządzenie do samodzielnego sprężania powietrza, a w PCP niewielki kartusz, do którego należy wtłoczyć sprężone powietrze z zewnątrz, np. z butli.


o energii kinetycznej (początkowej) śrutu do 17J doskonale radzą sobie z kalibrem 4,5 mm oraz 5,5 mm, są jednak między nimi zasadnicze różnice. Mniejszy śrut jest tańszy, lecz jego trajektoria lotu może zależeć od podmuchów wiatru. Masywniejszy śrut 5,5 mm jest mniej podatny na warunki atmosferyczne i zapewnia większą energię przy uderzeniu w cel, lecz kosztem nieco większego opadu.

Sprawdź również nasze części do wiatrówek oraz magazynki.

Wiatrówki długie

Kontakt ze sklepem