0

Siekiery i toporki

Toporek siekierka Firebird Axe FSA02-YE

Toporek siekierka Firebird Axe FSA02-YE

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 139,00 PLN 113,01 PLN netto
Producent: Ganzo / Firebird
Indeks: 25949
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis produktu

Firebird Axe FSA02-YE to toporek turystyczny wyposażony w piłę do drewna oraz przydatne w terenie krzesiwo.

W terenie lub podczas biwakowania najczęściej potrzebujemy solidnego noża oraz siekiery, lub piły do drewna. Nowy toporek Firebird łączy te dwie funkcje w jednym, lekkim i poręcznym narzędziu.

Głowicę siekiery wykonano z budżetowej stali nierdzewnej 3CR13 zahartowanej do twardości 52 HRC, bardzo dobrze sprawdzającej się w narzędziach outdoorowych. Zaokrąglone ostrze o długości 135 mm doskonale radzi sobie zarówno z cięciem, jak i rąbaniem.

Funkcjonalność toporka znacząco podnosi młotek, przydatny w warsztacie i pracach obozowych. Trzonek siekiery wykonano z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym oraz pokryto w części chwytowej teksturowaną powłoką gumową.

Wewnątrz chwytu siekiery znajduje się odłączana piła do drewna, którą po zamocowaniu blokujemy solidną śrubą. W zestawie znajduje się niewielkie krzesiwo ze stopu żelazowo-cerowego, który w sytuacji awaryjnej stanowi nieocenioną pomoc podczas rozpalania ognia.

Do przenoszenia toporka na pasie służy polimerowe etui w wyrazistym żółtym kolorze ułatwiającym szybką lokalizację narzędzia.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem