0

Sondy do wykrywaczy

Sondy do wykrywaczy metali są najważniejszym elementem tych przydatnych urządzeń. To właśnie sondy, zwane też cewkami, odpowiedzialne są za właściwe „wykrycie” metalu w danym miejscu. Na skutek przepływających przez sondę impulsów elektromagnetycznych, do reszty urządzenia wysyłany jest odpowiedni sygnał, który daje poszukiwaczowi znać o obecności metalu w skanowanym miejscu. Rzecz jasna jak każde urządzenie elektryczne, sonda wykrywacza metali również może ulec zużyciu lub się zepsuć. Co jednak jeśli chcesz wymienić tylko cewkę, a nie cały produkt? Najtańsze sondy do wykrywaczy metali znajdziesz w sklepie CEL-PAL.pl.

Sonda do wykrywacza metali – wiele marek i modeli

Zanim wymienimy sondę w naszym detektorze, należy sprawdzić, jakiego w zasadzie modelu poszukujemy. Nie każda cewka będzie pasować do każdego urządzenia. Najlepiej sprawdzić jakie modele są kompatybilne z daną sondą w opisie produktu na stronie naszego sklepu CEL-PAL.pl. Zwykle sondy danego producenta pasują do detektorów wyprodukowanych przez niego, jednak zdarzają się też bardziej uniwersalne modele. Sonda wykrywacza metali może mieć również inne parametry, które świadczą o jej jakości i przeznaczeniu. Niektóre z nich są wodoodporne, inne bardziej wytrzymałe. Większa powierzchnia cewki to również więcej przeszukiwanego na raz terenu. Sonda do wykrywacza metali to kluczowy element każdego detektora, który warto dopasować do swoich potrzeb i budżetu. W przypadku awarii o wiele lepiej wymienić samą cewkę niż cały detektor – zaoszczędzimy wtedy nawet kilka tysięcy złotych.

Sondy do wykrywaczy metali – zaoszczędź i wymień zużytą część swojego detektora

Producenci wykrywaczy metali tacy jak Nokta i Makro, Quest, Garrett czy Rutus dbają o to, żeby zepsucie się cewki w ich detektorach nie wiązało się z wymianą całego urządzenia. Dlatego też wymienna sonda do wykrywacza metali jest produktem tak szeroko dostępnym na rynku. Nasz sklep CEL-PAL.pl posiada w tej kategorii blisko sto różnorodnych produktów. Zwykle producenci umieszczają dany model sondy w więcej niż jednym modelu detektora. W ten sposób wymienne cewki są dostosowane do kilku modeli naraz. Ułatwia to wybór i rozwiewa wszelkie wątpliwości, bowiem opis produktu jasno wskazuje, jaki detektor jest z daną sondą kompatybilny. Czasami wymiana cewki nie wynika wcale z awarii poprzedniej, a z chęci zwiększenia możliwości urządzenia.

Sonda wykrywacza metali – o czym pamiętać przy wymianie?

Pasjonaci poszukiwania skarbów cały czas chcą więcej i nawet jeśli zaczną od prostego, amatorskiego sprzętu, to szybko może on nie wystarczyć do twoich poszukiwań. Koszt nowego detektora jest jednak duży, dlatego lepiej wyposażyć się w nową sondę do wykrywacza metali. Zwiększy to nasze wrażenia z outdoorowych wypadów. Jeśli więc musisz albo chcesz zakupić nową sondę wykrywacza metali, wejdź na nasz sklep CEL-PAL.pl, wybierz produkt odpowiedni dla twoich potrzeb oraz modelu detektora, a następnie zamów. Gdy produkt już do ciebie dotrze, wymiana jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna. Cewka trzyma się na specjalnym wysięgniku, często da się ją odczepić, odkręcając śrubę, czasem stosowane są zatrzaski. Drugim punktem połączenia z resztą urządzenia jest kabel. Wystarczy go odłączyć i przypiąć nowe urządzenie.

Sondy do wykrywacza metali – urządzenia przydatne dla każdego poszukiwacza skarbów

Nowa sonda do wykrywacza metali może wymagać nieco czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Każda cewka działa trochę inaczej i zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy w sprzęt o wyższych parametrach, będziemy potrzebować chwili, aby „wyczuć” jego działanie i sposób, w jaki wykrywa metal. Detektory metali to mimo wszystko bardzo delikatne i precyzyjne urządzenia – nawet najmniejsze zakłócenie elektromagnetyczne może wpłynąć na ich działanie. Dlatego użytkowanie poszczególnych cewek może różnić się od siebie. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ciężar urządzenia. Zbyt ciężka sonda wykrywacza metali będzie uciążliwa podczas dłuższych wypadów w dzicz. Ważna jest też dobra jakość kabla – dzięki niej unikniemy niepotrzebnych zakłóceń w przesyle sygnałów.

Sondy do wykrywaczy

Kontakt ze sklepem