0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Ruike składany P671-CB czarny

Nóż Ruike składany P671-CB czarny

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 219,00 178,05 netto
Producent: Ruike
Indeks: 24179
EAN: 6942870371092
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 8,99 (przedpłata) 12,49 (pobranie)
Opis produktu

Ruike P671-CB to niewielki nóż codziennego użytku o nowoczesnej stylistyce, podkreślanej przez nakładki rękojeści z włókna szklanego, żebrowany backspacer oraz powiększony kołek do rozkładania głowni.

Niewielka głownia typu drop-point o długości 70 mm została wykonana ze szwedzkiej stali nierdzewnej 14C28N hartowanej w przedziale 58-60 HRC. Stal 14C28N z uwagi na wysoką czystość stopu wyróżnia się wysoką twardością, odpornością na korozję oraz co ważne dla użytkownika, długim utrzymywaniem ostrości roboczej. Profil drop-point oraz płaski szlif zapewniają bardzo dobre właściwości tnące, oraz wysoką wytrzymałość głowni. Wycięcie na palec (finger choil) w dolnej części głowni ułatwia precyzyjne prowadzenie noża.

Klingę można rozkładać jedną ręką na dwa sposoby, za pomocą powiększonego obustronnego kołka lub frezowanego flippera, co ułatwia wygodną obsługę osobom prawo i leworęcznym. Na osi głowni zastosowano łożyska kulkowe, zapewniające bardzo płynną i lekką pracę ostrza.

W nożu zastosowano klasyczną blokadę liner-lock, cenioną za wytrzymałość, prostotę konstrukcji oraz wygodę użytkowania.

Za komfort operowania nożem odpowiada profilowana rękojeść, którą tworzą okładziny z laminatu G-10 oraz wkładki wzmacniające ze stali 420. Nowoczesną stylistykę podkreślają nakładki z włókna węglowego oraz wystający z rękojeści żebrowany dystanser (backspacer), w którym znajduje się także otwór na linkę lub ozdobny oplot. Profilowany stalowy klips z logo Ruike pozwala na przenoszenie noża na pasie lub w kieszeni.

Ruike P671-CB to poręczny i bardzo wygodny do przenoszenia folder, który pomimo niewielkich rozmiarów stanowi w pełni użyteczne narzędzie codziennego użytku.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem