0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Ruike P851-B

Nóż Ruike P851-B

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 179,00 PLN 145,53 PLN netto
Producent: Ruike
Indeks: 27323
EAN: 6942870371191
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis produktu

Ruike P851-B to składany nóż taktyczno-outdoorowy, wyposażony w łożyskowaną głownię ze stali nierdzewnej 14C28N, rękojeść z laminatu G10 oraz podwójną blokadę.

P851-B to nóż do zastosowań taktycznych, ratowniczych oraz codziennych sytuacji, w których potrzebujemy narzędzia z wytrzymałym czubkiem oraz agresywną krawędzią tnącą.

Profil klingi to swoista hybryda, w której wyróżnia się mocny czubek oraz podwójny szlif, znacząco zwiększający funkcjonalność noża. Koniec ostrza ma płaski szlif, który zwiększa wytrzymałość czubka.

Natomiast w środkowej części klingi zastosowano szlif wklęsły, która długo zachowuje ostrość oraz umożliwia wykonywanie precyzyjnych prac.

Klingę o długości 89 mm wykonano ze szwedzkiej stali nierdzewnej 14C28N hartowanej w przedziale 58-60 HRC. Stal 14C28N z uwagi na wysoką czystość stopu wyróżnia się wysoką twardością, odpornością na korozję oraz co ważne dla użytkownika, długim utrzymywaniem ostrości roboczej.

Klingę można rozkładać jedną ręką za pomocą flippera, co ułatwia wygodną obsługę osobom prawo i leworęcznym. Na osi głowni znajdują się łożyska kulkowe, zapewniające płynną i dynamiczną pracę ostrza.

Nóż ma dwie blokady, standardową liner-lock oraz dodatkowy mechanizm stopujący ThumbUp pełniący funkcję bezpiecznika głównej blokady.

Za komfort operowania nożem odpowiada profilowana rękojeść, którą tworzą okładziny z frezowanego laminatu G-10 oraz wkładki wzmacniające ze stali 420. Sprężysty klips umożliwia mocowanie noża na pasie, kamizelce taktycznej lub kieszeni spodni.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem