0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Benchmade 940-1 Osborne

Nóż Benchmade 940-1 Osborne

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 349,00 1 096,75 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 8460
EAN: 610953142971
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 940-1 Osborne to popularny nóż edc, w którym zastosowano głownię z cenionej stali proszkowej CPM-90V oraz ultralekkie okładziny z włókna węglowego.

Model 940 zaprojektowany przez Warrena Osborne'a jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych noży na świecie. Swój sukces zawdzięcza lekkiej i funkcjonalnej konstrukcji oraz zastosowaniu wysokiej jakości materiałów gwarantujących niezawodne i satysfakcjonujące działanie.

Stal klasy premium

Nóż ma głownię o długości 86 mm, wykonaną z elitarnej stali nierdzewnej CPM-S90V, którą poddaje się optymalnemu dla noży edc hartowaniu do twardości 59-61 HRC.

CPM-S90V to luksusowa stal nierdzewna o bardzo dużej zawartości wanadu i węgla, które powodują, że ostrze niezwykle długo zachowuje ostrość, jest bardzo odporne na ścieranie oraz korozję.

Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i nieefektywne.

Użytkowa głownia

Szeroka klinga o taktycznym profilu reverse-tanto ma matowe satynowanie (polerowanie) doskonale współgrające z tytanowymi okładzinami. Dzięki zastosowaniu wytrzymałego sztychu, płaskiego szlifu oraz krawędzi tnącej o łagodnie zaokrąglonej linii, nóż z łatwością penetruje oraz ma wspaniałe właściwości tnące.

Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 3 mm, co stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

Wygodne rozkładanie

Ostrze można w wygodny i szybki sposób rozłożyć jedną ręką za pomocą obustronnego kołka, który jest wygodny dla osób prawo i leworęcznych.

Niezawodna blokada

Za bezpieczeństwo pracy odpowiada flagowy mechanizm Benchmade, dwustronna blokada Axis-lock, ceniona za ogromną wytrzymałość mechaniczną, odporność na zabrudzenie oraz wygodę obsługi dla prawo i leworęcznych użytkowników.

Nowoczesne materiały

Nóż ma okładziny z lekkiego i bardzo wytrzymałego włókna węglowego, które zamocowano do stalowych linersów, odpowiadających za sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

Jedną z najważniejszych zalet włókna węglowego poza oczywiście jego efektownym wyglądem, jest minimalny ciężar.

Profilowana rękojeść jest szersza u nasady, co powoduje, że chwyt noż jest wygodny i dłoń nie zsunie się na ostrze podczas pracy.

W tym modelu zastosowano anodowane na niebiesko tuleje dystansowe, które efektownie kontrastują z ciemną kolorystyką noża i bez wątpienia przyciągają uwagę każdego miłośnika noży.

Przekładany klips

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia standardowy osadzony klips z możliwością montażu po obu stronach rękojeści.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem