Noże taktyczne

Nóż Benchmade 9051BK AFO II

Bestseller
Darmowa wysyłka
Nóż Benchmade 9051BK AFO II
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 889,00 PLN 722,76 PLN netto
Producent: Benchmade
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis

Benchmade 9051BK AFO II to duży nóż automatyczny dla służb mundurowych, wyposażony w ostrze ze stali nierdzewnej CPM 154, dyskretny przycisk do rozkładania oraz masywne okładziny z anodowanego aluminium.

Stal narzędziowa

Nóż ma smukłą głownię o długości 90 mm, wykonaną z twardej stali narzędziowej 154CM, hartowaną do twardości 58-61 HRC. 154CM to stal nierdzewna o wysokiej zawartości węgla wzbogacona dodatkiem molibdenu, dlatego można ją określić jako ulepszoną wersję 440C.

Amerykańska stal 154CM jest ceniona za odporność na korozję i zużycie (wysoka udarność), długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz relatywną łatwość w ostrzeniu.

Użytkowa głownia

Klingę o użytkowym profilu drop-point pokryto warstwą czarnego teflonu, który chroni przed drobnymi zarysowaniami i podkreśla taktyczny charakter noża.

Nóż ma wyraźnie zaznaczony brzuch ostrza oraz mocny sztych. Głownia o takim profilu stanowi doskonały wybór dla osób szukających noża o bardzo dobrych właściwościach tnących i wytrzymałym czubku.

Tylny odcinek grzbietu podniesiono i wykonano na nim poprzeczne frezy pozwalające stabilnie oprzeć palec podczas pracy.

Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 3,1 mm, co stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

Błyskawiczne rozkładanie

Główną zaletą noża automatycznego, jest komfortowy oraz szybki system rozkładania. W odróżnieniu od modeli ze wspomaganą głownia, w nożu automatycznym rozłożenie klingi wymaga jedynie wciśnięcia przycisku, który odpowiada za zwolnienie blokady i aktywację wewnętrznej sprężyny.

Złożenie klingi wymaga ponownego wciśnięcia przycisku oraz ręcznego schowania ostrza. Taka funkcjonalność powoduje, że „automaty” cieszą się ogromną popularnością wśród żołnierzy, pracowników służb mundurowych oraz pasjonatów edc.

Przycisk zwalniający osadzono we frezowanym wycięciu, dlatego nie wystaje on ponad rękojeść. Powiększony przycisk aktywujący pozwala na wygodną obsługę noża w rękawicach taktycznych.

W nożu zastosowano wzmocnioną o 30% blokadę, która zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przycisku aktywującego i złożeniu ostrza. Suwak drugiego mechanizmu zabezpieczającego znajduje się na grzbiecie rękojeści.

Podczas użytkowania noża automatycznego zaleca się zachowanie najwyższej ostrożności oraz rozwagi.

Ergonomiczny chwyt

Nóż ma masywne okładziny z anodowanego aluminium lotniczego 6061-T6 tworzące z backspacerem monolityczną całość. Dzięki precyzyjnej obróbce 3D rękojeść ma efektowny design i dobrą przyczepność, którą zapewniają głębokie frezy oraz ergonomiczny kształt.

Czarna anodowana powłoka jest odporna na blaknięcie, zarysowania i wytarcie, co gwarantuje atrakcyjny wygląd noża przez długi czas. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór przydatny do mocowania linki lub oplotu z paracordu.

Wkładka dystansowa (backspacer) ma otwartą konstrukcję ułatwiającą czyszczenie noża.

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia standardowy klips z możliwością mocowania w 4 pozycjach.

Pochewka Molle

Do przenoszenie noża służy nylonowa pochewka zapinana na napę, kompatybilna z systemem mocowanie Molle.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy