Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Benchmade 550-1 Griptilian G10

Bestseller
Darmowa wysyłka
Nóż Benchmade 550-1 Griptilian G10
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 709,00 PLN 576,42 PLN netto
Producent: Benchmade
Status: chwilowo brak
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis

Benchmade to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących noże na świecie. Powstała w roku 1988 w Kalifornii. Przez ponad 20 lat zdobywała pozycje na rynku stosując coraz bardziej nowoczesne technologie oraz najlepsze materiały. Dzięki podziałowi noży Benchmade na klasy (złota, czarna, niebieska oraz linia noży dla HK) każdy może wybrać model dla siebie.

Ostrzejszy, mocniejszy i nowy Benchmade Griptilian model 550-1. Nowość na rok 2016 wyposażony w ostrze wykonane z nowoczesnej stali CPM-20CV oraz dwukolorową rękojeść z wytrzymałego kompozytu G10.

Lubiana seria noży Griptilian z użytkowym kształtem klingi (posiada szlif płaski), którą producent określa jako "modified sheepsfoot". Model 550-1 posiada klingę wykonaną ze stali 20CV o twardości (58-61HRC) i długości 87 mm oraz grubości prawie 2,9 mm co czyni z modelu doskonałą propozycję na ostrze EDC (na co dzień). Umieszczony w klindze otwór służy do łatwego i szybkiego rozkładania noża i jest przystosowany do obsługi przez osoby lewo- i prawo ręczne. Model 550-1 należy do klasy niebieskiej noży Benchmade.

Na ergonomiczną rękojeść składają się o kładziny wykonane z kompozytu G10, które zostały wzmocnione linersami ze stali. Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas operowania nożem okładziny są odpowiednio profilowane oraz nacinane. W rękojeści znajdziemy także tuleje, która służy do zamontowania i przeciągnięcia linki. W komplecie stalowy, przekładalny klips typu "deep carry" ułatwiający przenoszenie noża.

Mechanizm blokujący ostrze to trwały i mocny "axis lock", którego elementem blokującym jest oś wchodząca w wycięcie w głowni.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy