0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Benchmade 3551 Mini Stimulus

Nóż Benchmade 3551 Mini Stimulus

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 819,00 665,85 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 14712
EAN: 610953148010
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 3551 Mini Stimulus to taktyczny nóż automatyczny, wyposażony w ostrze ze stali nierdzewnej CPM 154, dyskretny przycisk do rozkładania oraz masywne okładziny z anodowanego aluminium.

Stal narzędziowa

Nóż ma sztyletową głownię o długości 76 mm, wykonaną z twardej stali narzędziowej 154CM, hartowaną do twardości 58-61 HRC. 154CM to stal nierdzewna o wysokiej zawartości węgla wzbogacona dodatkiem molibdenu, dlatego można ją określić jako ulepszoną wersję 440C.

Amerykańska stal 154CM jest ceniona za odporność na korozję i zużycie (wysoka udarność), długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz relatywną łatwość w ostrzeniu.

Sztyletowa głownia

 Klingę o długości 76 mm wykończono metodą satynowania (polerowanie). Matowe ostrze jest łatwiejsze do czyszczenia oraz nie odbija światła. Dzięki zastosowaniu mocnego sztychu i płaskiego szlifu nóż świetnie sprawdzi jako narzędzie służbowe lub standardowy folder edc.

Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 2,2 mm, co stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

Błyskawiczne rozkładanie

Główną zaletą noża automatycznego, jest komfortowy oraz szybki system rozkładania. W odróżnieniu od modeli ze wspomaganą głownia, w nożu automatycznym rozłożenie klingi wymaga jedynie wciśnięcia przycisku, który odpowiada za zwolnienie blokady i aktywację wewnętrznej sprężyny.

Złożenie klingi wymaga ponownego wciśnięcia przycisku oraz ręcznego schowania ostrza. Taka funkcjonalność powoduje, że „automaty” cieszą się ogromną popularnością wśród żołnierzy, pracowników służb mundurowych oraz pasjonatów edc.

Przycisk zwalniający osadzono we frezowanym wycięciu, dlatego nie wystaje on ponad rękojeść. W nożu zastosowano dodatkową blokadę, który zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przycisku aktywującego i złożeniu ostrza. Suwak drugiego mechanizmu zabezpieczającego znajduje się na grzbiecie rękojeści.

Podczas użytkowania noża automatycznego zaleca się zachowanie najwyższej ostrożności oraz rozwagi.

Wygodny chwyt

Nóż ma ergonomiczne okładziny z anodowanego aluminium lotniczego 6061-T6 tworzące z backspacerem monolityczną całość. Dzięki precyzyjnej obróbce 3D rękojeść ma efektowny design i dobrą przyczepność, którą zapewniają głębokie frezy oraz ergonomiczny kształt.

Czarna anodowana powłoka jest odporna na blaknięcie, zarysowania i wytarcie, co gwarantuje atrakcyjny wygląd noża przez długi czas.

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia standardowy klips z możliwością przełożenia na górę.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem