0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Benchmade 3300BK Infidel

Nóż Benchmade 3300BK Infidel

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 2 099,00 1 706,50 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 14435
EAN: 610953123758
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade Infidel 3300BK to automatyczny nóż taktyczny, wyposażony w głownię ze stali narzędziowej D2, duży przycisk rozkładania oraz rękojeść z frezowanego aluminium lotniczego.

Benchmade Infidel 3300BK to duży nóż automatyczny typu OTF (out of front), stworzony z myślą o służbach mundurowych oraz codziennym użytkowaniu.

Taktyczna głownia

Nóż ma smukłą sztyletową głownię o profilu dagger, wykonaną z twardej stali narzędziowej D2 hartowanej do 60-62 HRC. D2 to najbardziej odporna na korozję stal węglowa, która cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, długim utrzymywaniem ostrości roboczej oraz agresywnym cięciem.

Wybierając nóż z takiej stali, warto zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i mało efektywne.

Klinga ma dwie krawędzie tnące i agresywny sztych, dzięki czemu z łatwością penetruje i ma dobre właściwości tnące. Głownię pokryto czarnym teflonem, który częściowo chroni ostrze przed zarysowaniami i korozją oraz podkreśla taktyczny charakter noża.

Natychmiastowe rozkładnie

Ostrze rozkładamy poprzez przesunięcie moletowanego suwaka do przodu, złożenie wymaga jedynie cofnięcia suwaka w przeciwnym kierunku. Przycisk ma głębokie frezowanie, dzięki czemu nóż można obsługiwać także rękawiczkach.

Niezawodny i bezpieczny

Ostrze jest wysuwane i składane dopiero po pełnym, kontrolowanym przesunięciu suwaka, dlatego nóż jest bezpieczny w użytkowaniu i przenoszeniu. Cały proces odbywa się błyskawicznie i co najważniejsze w sposób bezpieczny. Ponieważ po rozłożeniu klingi jest ona blokowana w aż 3 miejscach.

Ergonomiczna rękojeść

Komfort oraz łatwość operowania nożem zapewnia masywna rękojeść wykonana z lotniczego aluminium 6061-T6. Chwyt ma profilowany kształt, jego powierzchnię poddano frezowaniu, co gwarantuje doskonałą przyczepność do dłoni oraz zapobiega wyślizgnięciu się noża.

Benchmade Infidel 3300BK ma wysoko osadzony klips kompatybilny z systemem Molle (z możliwością przełożenia na drugą stronę) ułatwiający dyskretne przenoszenie noża w kieszeni oraz mocowanie na pasie lub plecaku. W komplecie znajduje się także nylonowe etui zamykane na rzep.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem