0

Noże codziennego użytku (EDC)

Nóż Benchmade 3300 Infidel

Nóż Benchmade 3300 Infidel

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 619,00 PLN 1 316,26 PLN netto
Producent: Benchmade
Indeks: 8873
EAN: 610953123734
Status: chwilowo brak
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade Infidel 3300 to automatyczny nóż taktyczny, wyposażony w głownię ze stali narzędziowej D2, duży przycisk rozkładania oraz rękojeść z frezowanego aluminium lotniczego.

Benchmade Infidel 3300 to duży nóż automatyczny typu OTF (out of front), stworzony z myślą o służbach mundurowych oraz codziennym użytkowaniu.

Taktyczna głownia

Nóż ma smukłą sztyletową głownię o profilu dagger, wykonaną z twardej stali narzędziowej D2 hartowanej do 60-62 HRC. D2 to najbardziej odporna na korozję stal węglowa, która cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, długim utrzymywaniem ostrości roboczej oraz agresywnym cięciem.

Wybierając nóż z takiej stali, warto zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i mało efektywne.

Satynowana klinga ma dwie krawędzie tnące i agresywny sztych, dzięki czemu z łatwością penetruje i ma dobre właściwości tnące.

Natychmiastowe rozkładnie

Ostrze rozkładamy poprzez przesunięcie moletowanego suwaka do przodu, złożenie wymaga jedynie cofnięcia suwaka w przeciwnym kierunku. Przycisk ma głębokie frezowanie, dzięki czemu nóż można obsługiwać także rękawiczkach.

Niezawodny i bezpieczny

Ostrze jest wysuwane i składane dopiero po pełnym, kontrolowanym przesunięciu suwaka, dlatego nóż jest bezpieczny w użytkowaniu i przenoszeniu. Cały proces odbywa się błyskawicznie i co najważniejsze w sposób bezpieczny. Ponieważ po rozłożeniu klingi jest ona blokowana w aż 3 miejscach.

Ergonomiczna rękojeść

Komfort oraz łatwość operowania nożem zapewnia masywna rękojeść wykonana z lotniczego aluminium 6061-T6. Chwyt ma profilowany kształt, jego powierzchnię poddano frezowaniu, co gwarantuje doskonałą przyczepność do dłoni oraz zapobiega wyślizgnięciu się noża.

Benchmade Infidel 3300 ma wysoko osadzony klips kompatybilny z systemem Molle (z możliwością przełożenia na drugą stronę) ułatwiający dyskretne przenoszenie noża w kieszeni oraz mocowanie na pasie lub plecaku. W komplecie znajduje się także nylonowe etui zamykane na rzep.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem