0

Narzędzia specjalistyczne

Nóż Benchmade 179GRY SOCP Hook

Nóż Benchmade 179GRY SOCP Hook

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 379,00 308,13 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 14672
EAN: 610953147907
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 15,99 (przedpłata) 23,00 (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 179GRY SOCP to wielofunkcyjne narzędzie stworzone z myślą o zastosowaniach ratowniczych i samoobronie.

Narzędzie zaprojektowano z udziałem Grega Thompsona, twórcy programu S.O.C.P, systemu walki używanego przez jednostki specjalne US Army.

Proste i solidne

Benchmade 179GRY SOCP to narzędzie ratownicze wykonane w całości ze stali nierdzewnej 440C, pokrytej warstwą szarego teflonu. Tool ma konstrukcję full-tang (z ang. pełny trzpień), co oznacza, że wykonano go z jednego kawałka stali.

Funkcjonalne i niezawodne

Model ratowniczy 179GRY SOCP wyposażono m.in. w hakowate ostrze oraz wybijak do szyb z węglika wolframu. Hak ratowniczy to przydatne narzędzie ratownicze pozwala na szybkie przecięcie pasów bezpieczeństwa, ubrań lub lin krępujących ciało.

Hak został tak skonstruowany, żeby szybko efektywnie rozcinać materiał i jednocześnie nie zranić poszkodowanego. Narzędzie wyposażono także w klucz do butli tlenowych. Taka budowa pozwala także na wykorzystywanie narzędzia w roli kubotana.

Szkieletowa rękojeść

Na wąskiej rękojeści oraz u nasady głowni wykonano poprzeczne frezy poprawiające chwyt noża. Chwyt ma anatomiczne wycięcia na palce, dlatego nóż nie wyślizguje się nawet ze spoconej dłoni.

Z tyłu rękojeści znajduje się charakterystyczny pierścień, ułatwiający dobycie narzędzia z pochewki, umożliwiający błyskawiczną zmianę chwytu oraz zadawanie ciosów młotkowych.

Polimerowa pochewka

Do bezpiecznego przenoszenia narzędzia służy polimerowa pochewka z klipsem, kompatybilna z systemem MOLLE, może być zatem mocowana na kamizelkach, pasach i panelach wojskowych.

Benchmade 179GRY SOCP to narzędzie popularne wśród strażaków, policjantów, ratowników medycznych oraz osób, którzy chcą w odpowiedni sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo na ulicy i drodze.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem