0

Noże taktyczne

Nóż Benchmade 178SBKSN

Nóż Benchmade 178SBKSN

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 529,00 430,08 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 20341
EAN: 610953142582
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 178SBKSN Socp Spear Point to dyskretny nóż taktyczny o szkieletowej konstrukcji, zaprojektowany z udziałem twórcy programu S.O.C.P, systemu walki używanego przez jednostki specjalne US Army.

Prosty i wytrzymały

Benchmade 178SBKSN to taktyczny sztylet wykonany w całości ze stali nierdzewnej 440C, pokrytej warstwą czarnego teflonu  Nóż ma konstrukcję full-tang (z ang. pełny trzpień), co oznacza, że wykonano go z jednego kawałka stali

Smukłe dwustronne ostrze o długości 82 mm zakończone jest agresywnym czubkiem o doskonałych właściwościach penetracyjnych.

Aby zwiększyć możliwości noża, tylna część krawędzi tnącej jest ząbkowana. Ostrze typu combo jest szczególnie przydatne podczas cięcia twardych i włóknistych materiałów np. pasów, lin i taśm.

Ergonomiczna rękojeść

Na wąskiej rękojeści oraz u nasady głowni wykonano poprzeczne frezy poprawiające chwyt noża. Chwyt ma anatomiczne wycięcia na palce, dlatego nóż nie wyślizguje się nawet ze spoconej dłoni.

Z tyłu rękojeści znajduje się charakterystyczny pierścień, ułatwiający dobycie noża z pochewki, umożliwiający błyskawiczną zmianę chwytu oraz zadawanie ciosów młotkowych. Umiejętne wykorzystanie pierścienia, w praktyce eliminuje możliwość przejęcia noża przez napastnika.

Polimerowa pochewka

Do bezpiecznego przenoszenia narzędzia służy polimerowa pochewka z klipsem (w kolorze piaskowym), kompatybilna z systemem MOLLE, może być zatem mocowana na kamizelkach, pasach i panelach wojskowych.

Benchmade 178SBKSN Socp Spear Point jest łatwy do przenoszenia i ukrycia, dlatego świetnie sprawdzi się jako „broń ostatniej szansy”.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem