0

Noże myśliwskie

Nóż Benchmade 15017-1 HUNT

Nóż Benchmade 15017-1 HUNT

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 889,00 722,76 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 34612
EAN: 610953197131
Status: chwilowo brak
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 15017-1 HUNT Hidden Canyon Hunter to zmodernizowana wersja cenionego noża myśliwskiego, w której zastosowano masywne ostrze z doskonałej stali S90V, rękojeść z naturalnego laminatu Richlite oraz pochewkę z termoplastycznego Boltaronu.

Solidna budowa

Benchmade 15017-1 HUNT Hidden Canyon Hunter to niewielki nóż typu fixed (stała głownia) o konstrukcji typu full tang.

Noże wykonywane z kawałka stali (pełny trzpień) są odporne na uszkodzenia i złamania, dlatego są powszechnie używane do cięższych przez myśliwych, pasjonatów survivalu i bushcraftu oraz żołnierzy.

Stal klasy premium

Nóż ma stałą głownię o długości 71 mm, wykonaną ze elitarnej stali nierdzewnej CPM-S90V, którą poddaje się optymalnemu dla noży edc hartowaniu do twardości 59-61 HRC.

CPM-S90V to luksusowa stal nierdzewna o bardzo dużej zawartości wanadu i węgla, które powodują, że ostrze długo zachowuje ostrość, jest wysoce odporne na ścieranie i korozję.

Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i nieefektywne.

Ostrze dla myśliwego

Szerokie ostrze o płaskim szlifie ma wyraźnie zaokrąglony brzuch, co w połączeniu z użytkowym profilem drop point zapewnia wspaniałe parametry cięcia oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia.

Na tylnej i przedniej części grzbietu wykonano poprzeczne frezowanie, które tworzą stabilny punkt oparcia dla palców. To proste udogodnienie pozwala na komfortowe i dokładne operowanie nożem, co dla myśliwego jest kluczowe podczas patroszenia zwierzyny.

Ostrze ma satynowane wykończenie (polerowanie) nadające nożowi klasycznego stylu.

Poręczność i komfort użytkowy noża w połączeniu z wysoką jakością stali oraz perfekcyjnie ostrą krawędzią tnącą powodują, że Benchmade 15017-1 HUNT będzie niezawodnym przyjacielem myśliwego.

Wygodny i stylowy chwyt

Elementem, który odpowiada za komfort użytowania nożem, jest oczywiście jego rękojeść.

Nóż ma stylowe okładziny z laminatu Richlite mocowane do trzpienia śrubami. Richlite to wytrzymały laminat produkowany z przetworzonego papieru nasyconego żywicą oraz naturalnej masy celulozowej.

Rękojeść ma piękne brązowo czarne usłojenie, które efektownie kontrastują z pomarańczową wstawką laminatu G10.

Stabilny chwyt noża gwarantuje profilowany kształt rękojeści oraz łuskowate żebrowanie grzbietowej części trzpienia. W tylnej części chwytu znajduje się otwór przeznaczony na rzemień lub paracordu.

Nowoczesna pochewka

Do bezpiecznego przenoszenia noża służy pochewka z Boltaronu, termoplastycznego tworzywa o wysokiej odporności na uszkodzenia, temperaturę i wilgoć.

Jaskrawopomarańczowa kolorystyka ułatwia odszukanie noża pozostawionego pośród traw lub runa oraz zwiększa naszą widoczność podczas polowania zbiorowego. Pochewka jest kompatybilna z montażem Tek-Lok.


 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem