0

Noże myśliwskie

Nóż Benchmade 15004 HUNT

Nóż Benchmade 15004 HUNT

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 779,00 633,33 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 34609
EAN: 610953197254
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 15004 HUNT to masywny nóż myśliwski z hakiem do skórowania, wyposażony w masywne ostrze z proszkowej stali CPM-S30V, rękojeść ze stabilizowanego drewna oraz pochewkę z naturalnej skóry.

Konstrukcja full-tang

Benchmade 15004 HUNT to duży nóż typu fixed (stała głownia) o konstrukcji typu full tang.

Noże wykonywane z jednego kawałka stali (pełny trzpień) są odporne na uszkodzenia i złamania, dlatego są powszechnie używane do cięższych przez myśliwych, pasjonatów survivalu i bushcraftu oraz żołnierzy.

Stal klasy premium

Nóż ma stałą głownię o długości 107 mm, wykonaną z amerykańskiej stali nierdzewnej CPM-S30V.

Stal proszkową S30V marki Crucible Industries hartuje się do twardości 58-60 HRC, dzięki czemu długo zachowuje ostrość, ma odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, jest także odporna na zużycie i działanie korozji.

Wysoka zawartość węglików wanadu sprawia, że stal jest odporna na złamanie, ścieranie, ma także doskonałe właściwości tnącymi. Specyfika stali CPM-S30V oraz jej wysokie hartowanie, powodują, że do ostrzenia zalecamy stosowanie osełek diamentowych.

Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być pracochłonne i nieefektywne.

Klinga ma matowe wykończenie metodą stonewashed (kąpiel w kamieniach ściernych), która skutecznie maskuje wszelkie zarysowanie lub wytarcia głowni powstałe podczas użytkowania.

Narzędzie dla myśliwego

Szerokie ostrze o płaskim szlifie ma wyraźnie zaokrąglony brzuch, co w połączeniu z użytkowym profilem drop point zapewnia wspaniałe parametry cięcia oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia.

W górnej części grzbietu znajduje się dodatkowe narzędzie tzw. gut-hook. Hakowate ostrze ułatwia skórowanie zwierzny, nie uszkadzając przy tym powłok brzusznych.

Na tylnej i przedniej części grzbietu wykonano poprzeczne frezowanie, które tworzą stabilny punkt oparcia dla palców. To proste udogodnienie pozwala na komfortowe i dokładne operowanie nożem, co dla myśliwego jest kluczowe podczas patroszenia zwierzyny.

Większy gabaryt ostrza oraz klinga o grubości 3 mm, powodują, że Benchmade 15004 HUNT może być także używany do innych zastosowań outdoorowych np. bushcraftu i survivalu.

Klasyczna rękojeść

Elementem, który odpowiada za komfort użytkowania nożem, jest oczywiście jego rękojeść.

Nóż ma stylowe okładziny ze stabilizowanego drewna mocowane do trzpienia śrubami. Drewno stabilizowane podczas obróbki nasącza się żywicą, która zapewnia lepszą stabilność materiału, wysoką twardość, odporność na wodę, zmiany wilgotności i temperatury, a także działanie wielu rozpuszczalników i kwasów.

Rękojeść ma piękne brązowo czarne usłojenie, które doskonale podkreśla myśliwski charakter noża.

Stabilny chwyt noża gwarantuje profilowany kształt rękojeści oraz karbowanie trzpienia wystającego spomiędzy okładzin. W tylnej części chwytu znajduje się otwór przeznaczony na rzemień lub paracordu.

Skórzana pochewka

Do bezpiecznego przenoszenia noża przy pasie służy tradycyjna pochewka z naturalnej skóry, zamykana na metalową napę.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem