0

Noże myśliwskie

Nóż Benchmade 15002-1 HUNT

Nóż Benchmade 15002-1 HUNT

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 949,00 771,54 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 34613
EAN: 610953197230
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 15002-1 HUNT Saddle Mountain Skinner to duży nóż myśliwski do skórowania i pracy w terenie, wyposażony w masywne ostrze ze stali S90V, rękojeść z naturalnego laminatu Richlite oraz pochewkę z termoplastycznego Boltaronu.

Benchmade 15002-1 HUNT Saddle Mountain Skinner - wszechstronny nóż myśliwski

 

Benchmade 15002-1 HUNT Saddle Mountain Skinner to duży nóż typu fixed (stała głownia) o konstrukcji typu full tang. Noże wykonywane z jednego kawałka stali (pełny trzpień) są odporne na uszkodzenia i złamania, dlatego są powszechnie używane do cięższych przez myśliwych, pasjonatów survivalu i bushcraftu oraz żołnierzy.

Benchmade Saddle Mountain Skinner  - nóż myśliwski klasy premium

 

Nóż ma stałą głownię o długości 107 mm, wykonaną z elitarnej stali nierdzewnej CPM-S90V, którą poddaje się hartowaniu do twardości 59-61 HRC. CPM-S90V to luksusowa stal nierdzewna o bardzo dużej zawartości wanadu i węgla, które powodują, że ostrze długo zachowuje ostrość, jest wysoce odporne na ścieranie i korozję. Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i nieefektywne.

Szerokie ostrze o płaskim szlifie ma wyraźnie zaokrąglony brzuch, co w połączeniu z użytkowym profilem drop point zapewnia wspaniałe parametry cięcia oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia Na tylnej i przedniej części grzbietu wykonano poprzeczne frezowanie, które tworzą stabilny punkt oparcia dla palców. To proste udogodnienie pozwala na komfortowe i dokładne operowanie nożem, co dla myśliwego jest kluczowe podczas patroszenia zwierzyny. Ostrze ma satynowane wykończenie (polerowanie) nadające nożowi klasycznego stylu.

Większy gabaryt ostrza oraz klinga o grubości 3 mm, powodują, że Benchmade 15002-1 HUNT Saddle Mountain Skinner może być także używany do innych zastosowań outdoorowych np. bushcraftu i survivalu.

Elementem, który odpowiada za komfort użytowania nożem, jest oczywiście jego rękojeść. Nóż ma stylowe okładziny z laminatu Richlite mocowane do trzpienia śrubami. Richlite to wytrzymały laminat produkowany z przetworzonego papieru nasyconego żywicą oraz naturalnej masy celulozowej. Rękojeść ma piękne brązowo czarne usłojenie, które efektownie kontrastują z pomarańczową wstawką laminatu G10. Stabilny chwyt noża gwarantuje profilowany kształt rękojeści oraz łuskowate żebrowanie grzbietowej części trzpienia. W tylnej części chwytu znajduje się otwór przeznaczony na rzemień lub paracordu.

Do bezpiecznego przenoszenia noża służy pochewka z Boltaronu, termoplastycznego tworzywa o wysokiej odporności na uszkodzenia, temperaturę i wilgoć.

Jaskrawopomarańczowa kolorystyka ułatwia odszukanie noża pozostawionego pośród traw lub runa oraz zwiększa naszą widoczność podczas polowania zbiorowego. Pochewka jest kompatybilna z montażem Tek-Lok.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem