0

Noże taktyczne

Nóż Benchmade 141SBK Nimravus

Nóż Benchmade 141SBK Nimravus

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 679,00 PLN 552,03 PLN netto
Producent: Benchmade
Indeks: 20340
EAN: 610953122331
Status: chwilowo brak
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 141SBK Nimravus to niezawodny nóż taktyczny, wyposażony w częściowo ząbkowaną głownię ze stali nierdzewnej 154 CM, okładziny z anodowanego aluminium oraz funkcjonalną pochewkę w standardzie Molle.

Benchmade 141SBK Nimravus stworzono z myślą o służbach mundurowych, dla których klucze rolę odgrywają niezawodność i wytrzymałość.

Solidna budowa

Benchmade 141SBK Nimravus ma konstrukcję typu full-tang (pełny trzpień), co oznacza, że wykonano go z jednego kawałka stali.

Głownia tanto w najszerszym miejscu 3 mm grubości. Takie parametry gwarantują funkcjonalność i wytrzymałość noże oraz powodują, że może być wykorzystywany do wymagających zadań.

Tylny odcinek grzbietu podniesiono i wykonano na nim poprzeczne frezy pozwalające stabilnie oprzeć palec podczas pracy.

Nóże o takiej budowie są wytrzymałe na uszkodzenia i nie boją się ciężkiej pracy, dlatego są powszechnie używane przez żołnierzy, pasjonatów militariów, survivalu i bushcraftu.

Stal narzędziowa

Nóż ma smukłą głownię o długości 114 mm, wykonaną z twardej stali narzędziowej 154CM, hartowaną do twardości 58-61 HRC. 154CM to stal nierdzewna o wysokiej zawartości węgla wzbogacona dodatkiem molibdenu, dlatego można ją określić jako ulepszoną wersję 440C.

Amerykańska stal 154CM jest ceniona za odporność na korozję i zużycie (wysoka udarność), długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz relatywną łatwość w ostrzeniu.

Taktyczna głownia

Klingę o taktycznym profilu tanto pokryto warstwą czarnego teflonu, który chroni przed drobnymi zarysowaniami i podkreśla taktyczny charakter noża.

Tanto ma geometryczne załamanie krawędzi tnącej (pozbawione brzucha), co wpływa na wysoką wytrzymałość sztychu. Klinga o takim kształcie agresywnie tnie, jest odporna na złamanie, może także służyć do podważania.

Aby zwiększyć funkcjonalność noża, tylna część krawędzi tnącej jest ząbkowana. Ostrze typu combo jest szczególnie przydatne podczas cięcia twardych i włóknistych materiałów np. pasów, lin i taśm.

Wygodny chwyt

Nóż ma profilowane okładziny z anodowanego aluminium lotniczego 6061-T6 mocowane do trzpienia śrubami. Dzięki precyzyjnej obróbce 3D rękojeść ma efektowny design i dobrą przyczepność, którą zapewniają głębokie frezy oraz ergonomiczny kształt.

Czarna anodowana powłoka jest odporna na blaknięcie, zarysowania i wytarcie, co gwarantuje atrakcyjny wygląd noża przez długi czas. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą lub oplot z paracordu.

Funkcjonalne pochewka

Do przenoszenie noża służy nylonowa pochewka zapinana na napę, kompatybilna z systemem mocowanie Molle.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem