0

Noże taktyczne

Nóż Benchmade 140BK Nimravus

Nóż Benchmade 140BK Nimravus

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 889,00 722,76 netto
Producent: Benchmade
Indeks: 3728
EAN: 610953122300
Status: chwilowo brak
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 140BK Nimravus to niezawodny nóż taktyczny, wyposażony w głownię ze stali nierdzewnej 154 CM, okładziny z anodowanego aluminium oraz funkcjonalną pochewkę w standardzie Molle.

Benchmade 140BK Nimravus stworzono z myślą o służbach mundurowych, dla których klucze rolę odgrywają niezawodność i wytrzymałość.

Solidna budowa

Benchmade 140BK Nimravus ma konstrukcję typu full-tang (pełny trzpień), co oznacza, że wykonano go z jednego kawałka stali.

Głownia tanto w najszerszym miejscu 3 mm grubości. Takie parametry gwarantują funkcjonalność i wytrzymałość noże oraz powodują, że może być wykorzystywany do wymagających zadań.

Tylny odcinek grzbietu podniesiono i wykonano na nim poprzeczne frezy pozwalające stabilnie oprzeć palec podczas pracy.

Nóże o takiej budowie są wytrzymałe na uszkodzenia i nie boją się ciężkiej pracy, dlatego są powszechnie używane przez żołnierzy, pasjonatów militariów, survivalu i bushcraftu.

Stal narzędziowa

Nóż ma smukłą głownię o długości 114 mm, wykonaną z twardej stali narzędziowej 154CM, hartowaną do twardości 58-61 HRC. 154CM to stal nierdzewna o wysokiej zawartości węgla wzbogacona dodatkiem molibdenu, dlatego można ją określić jako ulepszoną wersję 440C.

Amerykańska stal 154CM jest ceniona za odporność na korozję i zużycie (wysoka udarność), długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz relatywną łatwość w ostrzeniu.

Funkcjonalna głownia

Klingę o użytkowym profilu drop-point pokryto warstwą czarnego teflonu, który chroni przed drobnymi zarysowaniami i podkreśla taktyczny charakter noża.

Nóż ma wyraźnie zaznaczony brzuch ostrza oraz mocny sztych. Głownia o takim profilu stanowi doskonały wybór dla osób szukających noża o bardzo dobrych właściwościach tnących i wytrzymałym czubku.

Wygodny chwyt

Nóż ma profilowane okładziny z anodowanego aluminium lotniczego 6061-T6 mocowane do trzpienia śrubami. Dzięki precyzyjnej obróbce 3D rękojeść ma efektowny design i dobrą przyczepność, którą zapewniają głębokie frezy oraz ergonomiczny kształt.

Czarna anodowana powłoka jest odporna na blaknięcie, zarysowania i wytarcie, co gwarantuje atrakcyjny wygląd noża przez długi czas. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą lub oplot z paracordu.

Funkcjonalne pochewka

Do przenoszenie noża służy nylonowa pochewka zapinana na napę, kompatybilna z systemem mocowanie Molle.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem