0

Noże taktyczne

Nóż Benchmade 101BK Follow-up

Nóż Benchmade 101BK Follow-up
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 389,00 PLN 316,26 PLN netto
Producent: Benchmade
Indeks: 22636
EAN: 610953151201
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis produktu

Benchmade 101BK Follow-up to lekki fixed taktyczny ze stali CPM-S30V, który sprawdzi się jako narzędzie edc lub nóż zapasowy.

Zbudowany z jednego kawałka stali

Benchmade 101BK Follow-up to poręczny nóż o szkieletowej konstrukcji wykonany z jednego kawałka stali.

Do budowy noża wykorzystano renomowaną stal CPM-S30V. Stal proszkową S30V marki Crucible Industries hartuje się do optymalnej twardości 58-60 HRC, dlatego długo utrzymuje wysoką ostrość, ma dużą wytrzymałość mechaniczną, jest także odporna na działanie korozji.

Dzięki dużej zawartości węglików wanadu stal wyróżnia się wysoką udarnością i odpornością na ścieranie, a także doskonałymi właściwościami tnącymi.

Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i nieefektywne.

Użytkowe ostrze

Głownia drop-point w najszerszym miejscu ma 3,65 mm grubości. Na tylnym odcinku grzbietu poprzeczne frezy pozwalające stabilnie oprzeć palec podczas pracy. Klinga ma mocny sztych i szlif płaski, co gwarantuje płynne cięcie oraz łatwą penetrację.

Nóż w całości pokryto warstwą czarnego teflonu, który chroni przed korozją i drobnymi zarysowaniami. Takie parametry gwarantują funkcjonalność i wytrzymałość noża oraz powodują, że może być wykorzystywany do wymagających zadań.

Minimalistyczna rękojeść

Nóż ma szkieletową konstrukcję o płaskim profilu, pozbawioną okładzin co pozwoliło na efektywne obniżenie ciężaru. Na trzpieniu pełniącym funkcję rękojeści w newralgicznych miejscach wykonano poprzeczne frezy, zwiększające przyczepność noża.

Profilowany chwyt noża można w łatwy sposób „stuningować”, oplatając go paracordem. Ta prosta modyfikacja poprawia komfort użytkowy i pozwala na przenoszenie awaryjnego zapasu linki.

W tylnej części chwytu znajduje się okrągły pierścień, który ułatwia mocowanie paracordu, pozwala na awaryjne rozbicie szyby oraz zadanie ciosu w sytuacji zagrożenia. Nóż można przenosić na szyi, pasie lub ekwipunku dzięki pochewce z termoplastycznego tworzywa Boltaron.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem