0

Maczety

Maczeta Ganzo Firebird F804

Maczeta Ganzo Firebird F804

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 119,00 PLN 96,75 PLN netto
Producent: Ganzo / Firebird
Indeks: 27384
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis produktu

Ganzo Firebird F804 to solidna maczeta survivalowa typu kukri, z funkcjonalną pochewką, która umożliwia przenoszenie narzędzia na kilka sposobów.

Maczeta została wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej 5CR14, która cechuje się wysoką odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Budżetowa stal 5CR14 jest hartowana do twardości 54-55 HRC, jednak ostrze wykonane z takiego stopu bardzo łatwo i szybko ostrzy się w warunkach terenowych. Głownia o profilu kukri stanowi doskonałe rozwiązanie w narzędziu przeznaczonym do ciężkich zadań.

Środek ciężkości zakrzywionej klingi został przesunięty do przodu, w wyniku czego ręka mniej męczy się podczas pracy, a samo cięcie jest bardzo wydajne.

Płaski szlif jest bardzo wytrzymały, ma dobre właściwości tnące, nie klinuje się podczas głębokiego cięcia, jego ostrzenie jest instynktowne i proste.

Za komfort pracy odpowiada profilowany chwyt, wykonany z gumowanego tworzywa o antypoślizgowej fakturze. W zakończeniu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający wplecenie linki zabezpieczającej. 

Do przenoszenia maczety otrzymujemy wygodną pochwę wykonaną z wytrzymałego nylonu. Pochewka ma regulowany pas, który umożliwia komfortowe noszenie maczety na plecach lub ramieniu oraz dwie dodatkowe taśmy stabilizujące kukri na udzie (podczas noszenia na pasie).

Przed wysunięciem lub zgubieniem maczety chronią dwa zapięcia na zatrzaski.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem