0

Latarki myśliwskie

Latarka diodowa Fenix RC20

Latarka diodowa Fenix RC20

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 479,00 PLN 389,43 PLN netto
Producent: Fenix
Indeks: 11089
EAN: 6942870303420
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis produktu

Fenix RC20 to następca modelu latarki ze stacją ładowania, czyli Fenix RC15. Fenix RC20 w stosunku do wcześniejszego modelu posiada znacznie zwiększoną siłę światła oraz zmienioną konstrukcję, dzięki czemu latarka stała się bardziej intuicyjna w obsłudze, a także wygodniejsza w operowaniu.

Fenix RC20 wyposażony jest w nowoczesną diodę Cree XM-L2 (U2), która generuje moc maksymalną, wynoszącą 1000 lumenów. Dzięki odpowiedniemu sterownikowi oraz zastosowania kilku trybów pracy, czas świecenia wynosi do 120 h. Zasięg skuteczny światła przy mocy 1000 lumenów wynosi aż 290 metrów.

Korpus latarki wykonany został z aluminium lotniczego, które powoduje, że model ten jest niezwykle odporny na uszkodzenia oraz zapewnia wodoszczelność w standardzie IPX-8. Aby ułatwić operowanie latarką w rękawicach czy gołą dłonią, na tubusie producent umieścił szereg nacięć, poprawiających ergonomię i chwyt podczas użytkowania. Warto dodać, że latarka, dzięki calowemu tubusowi, ma możliwość wielu wariantów montażu na broni. Latarka posiada dwa przyciski sterujące, obydwa umieszczone z tyłu latarki, w odróżnieniu od poprzednika. Jeden jest odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie, drugi natomiast pozwala przełączać się pomiędzy każdym z pięciu trybów.

Wbudowany akumulator (wymienialny) posiada pojemność 2600 mAh, a jego ładowanie odbywa się w momencie włożenia latarki do stacji dokującej, która zasilana jest poprzez kabel USB. To wygodne i szybkie rozwiązanie pozwala nam doładowywać latarkę w dowolnym momencie, gwarantując, iż nasza latarka zawsze będzie gotowa do pracy!

UWAGA! Akumulator jest zabezpieczony przed przypadkowym włączeniem w czasie transportu. Przed pierwszym użyciem lub ładowaniem należy zdjąć czarne zabezpieczenia, znajdujące się na obydwu biegunach.

Przedstawione parametry  uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano akumulator Fenix ARB-L1-2600 mAh Li-ion.

DiodaTypTrybMaks. moc [lm]Maks. czas pracy [h min]
białaciągłyturbo10001 h 10 min
wysoki4252 h 55 min
średni1509 h 50 min
niski10120 h
migającystrobo1000-

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem