0

Latarki codziennego użytku (EDC)

Latarka diodowa Fenix LD22

Latarka diodowa Fenix LD22
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 219,00 PLN 178,05 PLN netto
Producent: Fenix
Indeks: 14640
EAN: 6942870303338
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis produktu

Latarka Fenix LD22 to latarka, która spełnia wszystkie najważniejsze kryteria latarki EDC, czyli codziennego użytku. Sprawdzi się też jako nieodzowny kompan w podróży.

To co najbardziej rzuca się w oczy to jej smukła, kompaktowa budowa. Latarka ta bardzo dobrze leży w dłoni, do tego stopnia, że kciuk sam układa się na przycisku sterowania trybami pracy lub włączniku w zależności od tego jak w danej chwili trzymamy latarkę.

6 trybów pracy latarki, pozwala na dostosowanie mocy świecenia do konkretnej sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy. Rozpiętość mocy świecenia kształtuje się od 5 do 300 lumenów w 4 trybach oraz tryb stroboskopowy i S.O.S. Szczególnie te dwa tryby pozwolą nam na zasygnalizowanie sytuacji awaryjnej, np. awaria samochodu, wypadek w górach czy w lesie.

Czas pracy w zależności od używanego trybu i rodzaju zasilania wynosi od 40 minut do 100 godzin. Jej maksymalny zasięg latarki to 120 m.

Latarka zasilana jest dwoma bateriami lub akumulatorami typu paluszek (AA). Baterie tego typu dostępne są w każdym kiosku, przy kasie w dużych marketach czy sklepie osiedlowym. Akumulatory Ni-MH naładujemy wszędzie gdzie będziemy mieli dostęp do prądu sieciowego lub gniazda zapalniczki samochodowej.

Fenix LD22 posiada blokadę trybu pracy uruchamianą i dezaktywowaną przez 3 sekundowe przytrzymanie przycisku tryby pracy na głowicy.

Głowica latarki została wzmocniona stalowym pierścieniem znacznie poprawiając jej wytrzymałość na uderzenia.

W zestawie otrzymujemy futerał, dzięki któremu naszą latarkę zawsze mamy przy pasku. Dla tych, którzy wolą nosić latarkę w kieszeni, LD22 została wyposażona w klips z opcją jego montażu na dwóch wysokościach. Klips bardzo dobrze utrzymuje latarkę na miejscu, tym samym zapobiegając przypadkowemu wysunięciu się latarki z kieszeni.

Przedstawione parametry uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano baterię alkaliczną oraz akumulator Fenix 2500 mAh Ni-MH, oraz baterię alkaliczną.

DiodaTypTrybMaks. moc [lm]Maks. czas pracy [h min]
 AlkaliczneNi-MH
białaciągłyturbo30040 min1 h 25 min
wysoki1005 h 5 min7 h 10 min
średni3022 h 30 min25 h 5 min
niski590 h100 h
niskistrobe300--
SOS100--

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem