Latarki czołowe (czołówki)

Latarka diodowa Fenix HP25R - czołówka

Latarka diodowa Fenix HP25R - czołówka
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 319,00 PLN 259,35 PLN netto
Producent: Fenix
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 12,49 PLN (pobranie)
Opis

Fenix HP25R to wszechstronna latarka czołowa, wyposażona w dwie diody emitujące skoncentrowany oraz rozproszony strumień światła, system ładowania przez port micro USB, wskaźnik poziomu akumulatora, czerwone światło ostrzegawcze oraz wytrzymałą aluminiową obudowę.

Lekka, wytrzymała i niezawodna konstrukcja.

Latarka ma lekki i bardzo wytrzymały korpus, wykonany ze stopu aluminium lotniczego. Zastosowany materiał doskonale odprowadza ciepło wytwarzane podczas świecenia, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz warunki atmosferyczne.

Czołówka składa się z dwóch części: modułu świecącego oraz osobnego pojemnika zasilającego przenoszonego z tyłu głowy.

Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort użytkowania, ponieważ ciężar jest równomiernie rozłożony na całej głowie. Umieszczenie pojemnika z tyłu ma wiele dodatkowych zalet:

 • pozwala na doładowywanie akumulatora podczas pracy (wbudowany port micro USB),
 • zapewnia lepszą stabilizację na głowie,
 • pozwala na schowanie akumulatora pod czapką, co w warunkach zimowych chroni przed działaniem mrozu,
 • ułatwia wymianę akumulatora bez konieczności ściągania czołówki z głowy.

Długość przewodu zasilającego została tak dostosowana, by w żaden sposób nie ograniczać ruchów użytkownika i jednocześnie nie odstawać i zaczepiać o gałęzie lub skały, co jest szczególnie ważne dla grotołazów oraz miłośników bushcraftu.

W zestawie znajdują się także dwa klipsy, pozwalając zamocować kabel do opaski. Producent nie pominął także istotnego elementu, którym jest bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Dlatego na pojemniku zasilającym znajdują się dwa odblaskowe panele, co z pewnością docenią osoby aktywnie uprawiające jogging oraz nordic walking. Dzięki takiej konstrukcji Fenix HP25R świetnie sprawdzi się podczas każdej aktywności outdoorowej, począwszy od eksploracji jaskiń, trekkingu, obozowania lesie, wieczornego joggingu lub nocnego wędkowania.

Dostosuj oświetlenie do własnych potrzeb

Głównym źródłem światła latarki jest potężna dioda Cree XM-L2 U2, która w trybie maksymalnym emituje strumień aż 1000 lumenów o zasięgu 187 m! Światło o neutralnej barwie lepiej oddaje kolory i szczegóły otoczenia. W odróżnieniu także od światła o chłodnej barwie nie męczy wzroku, dlatego możemy z niego komfortowo korzystać przez długi czas. Światło głównej diody odbija reflektor light orange peel, tworząc dobrze skupiony strumień o maksymalnym zasięgu 187 m, przydatnym podczas eksploracji, badania przejść oraz podziwiania daleko oddalonych obiektów.

Oprócz emitera o dużym zasięgu w czołówce zastosowano także mniejszą diodę XP-G2 R5 (o neutralnej barwie) uzupełnianą przez soczewkę kolimacyjną, która równomiernie i szeroko rozprasza światło w zakresie 90°. Światło rozproszone świetnie sprawdzi się do oświetlania miejsca pracy, obozowiska, docenią je miłośnicy fotografowania oraz osoby, które nawet podczas noclegu w lesie nie odmówią sobie dobrej lektury „do poduszki”.

W Fenix HP25R znajduje się także czerwona dioda, której delikatne światło 0,2 lumena ostrzega o niskim poziomie akumulatora. Dyskretne światło o czerwonej barwie może być także wykorzystywane do nocnego czytania map, ponieważ w odróżnieniu od światła białego nie oślepia i ułatwia adaptację oka do widzenia w ciemności.

Latarka ma oczywiście regulację kąta świecenia, której dokonujemy poprzez odchylenie całego modułu latarki do przodu. Dzięki takim parametrom światła i przemyślanej funkcjonalności, Fenix HP25R jest jednym z najchętniej wybierany modeli czołówek turystycznych w Polsce.

Nieograniczone zasilanie

Czołówka Fenix HP25R zasilana jest wydajnym akumulatorem Fenix ARB-L18 18650 o pojemności 2600 mAh, który można także zastąpić 2 bateriami jednorazowymi CR123.

Pełne naładowanie akumulatora pozwala na 6 dni pracy w trybie Eco (4 lumeny) lub 90 minut świecenia w trybie maksymalnym 1000 lumenów. Jeśli chcemy, by latarka działała jeszcze dłużej, wystarczy skorzystać ze wbudowanego portu micro USB, który pozwala na podpięcie przenośnego power banku o dużej pojemności.

Zintegrowane gniazdo micro USB ogranicza koszty związane z zakupem ładowarki sieciowej, dzięki czemu nasze pieniądze możemy przeznaczyć na zakup np. dodatkowego akumulatora o większej pojemności np. Fenix ARB-L18 18650 3500 mAh.

W przeciwieństwie do standardowych ładowarek micro USB umożliwia ładowanie akumulatora bez konieczności wyciągania go z czołówki. Jest to bardzo funkcjonalne i wygodnie rozwiązanie, które doceniło już wielu pasjonatów gór, survivalowców oraz turystów.

Obsługa na medal

Dzięki zastosowaniu dwóch przycisków obsługa latarki jest bardzo prosta i wygodna oraz co najważniejsze, nie wymaga zdejmowania latarki z głowy. Powiększone włączniki zostały umieszczone w górnej części czołówki, co ułatwia ich szybką lokalizację oraz pozwala na wygodną obsługę w rękawicach. Każdy emiter jest włączany/ wyłączany osobnym przyciskiem, służącym również do zmiany poziomu jasności.

Dioda o dużym zasięgu oferuje 5 trybów pracy (prawy przycisk)

 • turbo 1000 lumenów-do eksploracji jaskiń i oświetlania oddalonych obiektów
 • wysoki 350 lumenów-optymalne oświetlenie do joggingu, nocnej wędrówki
 • średni 130 lumenów-zapewnia długi czas pracy
 • niski 50 lumenów-dyskretne światło używane w sytuacjach gdzie zależy nam na jak najdłuższej pracy.

Mały emiter światła rozproszonego ma 3 tryby pracy (lewy przycisk):

 • wysoki 350 lumenów-optymalne oświetlenie do pracy, obozowania
 • średni 130 lumenów - wydajne światło do oświetlenia niewielkiej przestrzeni
 • niski 30 lumenów-dyskretne światło używane w sytuacjach gdzie zależy nam na jak najdłuższej prac
 • eco 4 lumeny-oświetlenie, które można porównać do poświaty księżyca, przydatne do dyskretnej iluminacji w całkowitej ciemności

Czerwona dioda obsługiwana prawym przyciskiem ma dwa tryby działania:

 • światło czerwone stałe 0,2 lumena doskonały wybór do adaptacji wzroku w całkowitej ciemności oraz czytania mapy w nocy
 • światło czerwone migające 0,2 lumena-oświetlenie ostrzegawcze/ awaryjne przydatne do wzywania pomocy lub znakowania pozycji.

Wskaźnik poziomu akumulatora-łatwa kontrola i zarządzanie energią

W terenie warto kontrolować stan akumulatora, dlatego w latarce HP25R zastosowano system ostrzegający o niskim poziomie energii oraz prosty wskaźnik, który informuje użytkownika o jego kondycji. Aby aktywować wskaźnik, należy wyłączyć latarkę oraz wcisnąć lewy przycisk.

Wskazania poziomu akumulatora:

 • włącza się mała dioda-stan akumulatora poniżej 70%
 • włącza się mała dioda naprzemiennie z czerwoną diodą- stan akumulatora pomiędzy 30-70%
 • migająca czerwona dioda-stan akumulatora poniżej 30%.

Wygodnie i modnie

Komfortowe przenoszenie latarki na głowie zapewnia elastyczna opaska gumowa, o regulowanej długości w zakresie od 70 do 100 cm.

Dodatkowy pasek stabilizujący oraz duży zakres regulacji ułatwiają dopasowanie opaski do użytkownika, a także jej mocowanie na kasku ochronnym.

System nośny jest bardzo wygodny, trwały oraz co ważne dla Panów, utrzymany jest stonowanej czaro-czarnej kolorystyce subtelnie ożywianej żółtymi akcentami.

Bezpieczeństwo i ochrona przede wszystkim

Czołówka Fenix HP25R posiada zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją, chroniące przed nieprawidłową instalacją baterii, która może doprowadzić do uszkodzenia układu elektronicznego.

Latarka ma także ochronę przed przegrzaniem, inicjowaną automatycznie po osiągnięciu niebezpiecznej temperatury zdefiniowanej przed producenta.

Latarka cechuje się wysoką klasą ochrony IP66, co oznacza, że jest odporna na kurz, pył, mocny deszcz oraz chwilowe zanurzenie w wodzie. Dlatego HP25R może być z powodzeniem wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych, praktycznie do każdej aktywności fizycznej.

Przedstawione parametry  uzyskano w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów wykorzystywano akumulator Fenix ARB-L18-2600 18650 Li-ion.

DiodaKąt świeceniaTypTrybMaks. strumień świetlny [lm]Maks. czas pracy [h min]Maks. zasięg [m]Maks. świetlność [cd]
białaszerokiciągływysoki3502 h 30 min44484
średni1309 h25158
niski3040 h1346
eko4150 h611
wąskiturbo10001 h 30 min1878772
wysoki3504 h 30 min1093001
średni13012 h661108
niski3042 h34296
czerwona migającyflash0,2192 h  
ciągłyeko0,296 h  


 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy