0

Celowniki noktowizyjne

W naszym sklepie Cel-pal.pl dostępne są między innymi celowniki noktowizyjne dedykowane dla myśliwych i wymagających fanów nocnego paintballa. Wszystkie urządzenia oferowane w tej kategorii pochodzą od najlepszych producentów z całego świata, takich jak Yukon oraz Pard, które gwarantują wieloletnią trwałość i odporność urządzeń na ich zniszczenia, a także dużą liczbę dostępnych funkcji. Noktowizory celownicze to urządzenia montowane na szynie w standardowy sposób i różnią się pomiędzy sobą głównie cechami użytkowymi oraz możliwościami niezbędnymi w danym środowisku. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich dostępnych celowników noktowizyjnych w niskich cenach.


Podstawowe cechy celowników noktowizyjnych


Celowniki noktowizyjne to urządzenia przeznaczone do cyfrowego wzmacniania światła widzialnego lub niewidzialnego, które umożliwiają prowadzenie obserwacji w miejscach o minimalnej jego dostępności. Większość noktowizorów celowniczych ma wbudowany iluminator podczerwieni o optymalnej mocy i zasięgu – od 100 do nawet 200 metrów w przypadku modeli dedykowanych dla najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, zasięg można także wzmocnić przy pomocy dodatkowych iluminatorów. Akcesoria te diametralnie zwiększają jakość obrazu z noktowizora, poprawiając szczegółowość, kontrast oraz detaliczność. Warto wiedzieć, że noktowizory celownicze działają na podstawie cyfrowej, dlatego do ich zasilenia niezbędne okażą się baterie lub wbudowane akumulatory o optymalnej pojemności.


Różnice pomiędzy noktowizorami celowniczymi


Celowniki noktowizyjne różnią się między sobą głównie praktycznymi cechami technicznymi, wpływającymi na ich przydatność w konkretnym zastosowaniu. Istotny jest np. zakres powiększenia optyki, który pozwala na prowadzenie obserwacji z bardzo daleka, a także możliwość dodatkowego powiększenia cyfrowego, które jest przydatne na największe odległości, mimo niewielkiego pogorszenia jakości obrazu. Noktowizory celownicze różnią się także rodzajami siatki celowniczej, zazwyczaj w postaci krzyża „T”, standardowego krzyża oraz kółka z wpisaną centralną kropką. Dla wielu kupujących istotna jest także matryca, która powinna cechować się wysoką rozdzielczością – nawet 640 x 480 pikseli. Tylko takie modele wiernie odwzorowują kolory, a także zapewniają odpowiednią szczegółowość obrazu. Nie można zapomnieć także o najważniejszym – wytrzymałości danego noktowizora celowniczego na odrzut generowany przez broń palną.


Noktowizory celownicze – dodatkowe rozwiązania techniczne


Wiele noktowizorów celowniczych z wyższej półki zostało wyposażonych także w funkcje dodatkowe, zwiększające ich przydatność oraz liczbę zastosowań. Warto wymienić np. obecność ekranu, na którym prezentowany jest obraz widziany z celownika w trybie rzeczywistym, a także możliwość nagrywania filmów i robienia zdjęć z punktu widzenia kamery, które zapisywane są automatycznie na karcie pamięci microSD. Co więcej, wbudowany moduł WiFi w niektórych wariantach pozwala na bezprzewodową komunikację ze smartfonem, zapewniając możliwość wymiany danych pomiędzy urządzeniami. Nie można także zapomnieć o wodoszczelnych pokrywach o klasie nawet IPX7.

Celowniki noktowizyjne

Kontakt ze sklepem